Międzynarodowe seminarium „Living Diversity” w Bad Bevensen (Niemcy) [nabór, krótki termin!]
Update: 12.06.2026Przekazujemy informację o seminarium organizowanym przez Gustav Stresemann Institut in Niedersachsen e.V.:
Zapraszamy do udziału w międzynarodowym seminarium szkoleniowym „Living Diversity - Empowered for Democracy / Empowered for Activism”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 28 czerwca – 5 lipca 2026 roku w Gustav Stresemann Institut w Bad Bevensen w Niemczech.
Czego dotyczy projekt?
Głównym tematem seminarium jest aktywizm jako narzędzie ochrony różnorodności i demokracji. W gronie edukatorów oraz osób pracujących z młodzieżą z Włoch, Macedonii Północnej, Rumunii, Polski i Niemiec będziemy rozmawiać o przeciwdziałaniu kurczeniu się przestrzeni dla społeczeństwa obywatelskiego. Poprzez edukację pozaformalną (w tym Place-Based Education) stworzymy bezpieczną przestrzeń do wymiany doświadczeń, zgłębiania pojęcia nieposłuszeństwa obywatelskiego oraz przekuwania teorii w realne, kolektywne działanie.
Pełen opis celów i metodologii znajdziesz w załączonych materiałach oraz na stronie internetowej GSI: https://www.gsi-bevensen.de/seminare/20260628-living-diversity-empowered-for-activism/
Kluczowe informacje i wymagania:
Język: Ze względu na międzynarodowy charakter projektu wymagana jest komunikatywna znajomość języka angielskiego.
Projekt jest skierowany do osób pracujących z młodzieżą, edukatorów i aktywistów/aktywistek, które spełniają europejską definicję młodzieży (do 30 roku życia)
Koszty: Udział w projekcie jest dofinansowany z programu Erasmus+, dzięki czemu opłata za udział w seminarium wynosi 50 euro. Koszty podróży są dotowane w oparciu o zasady programu Erasmus+. Maksymalna dotacja do kosztów podróży wynosi do 285 euro w obie strony przy wyborze ekologicznego środka transportu np. pociąg lub autobus). W razie trudności w związku z opłatą za uczestnictwo, prosimy kontakt.
Jak się zgłosić?
Na zgłoszenia czekamy najpóźniej do 15 czerwca 2026 roku. Pamiętaj, że liczba miejsc jest ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń oraz Twoja motywacja.
W treści zgłoszenia napisz krótko:
kilka słów o sobie,
jakie jest Twoje dotychczasowe doświadczenie,
dlaczego chcesz wziąć udział w tym seminarium (motywacja).
Masz pytania?
Partnerem projektu w Polsce jest Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich (FEPS) z Wrocławia. Więcej informacji o rekrutacji i samym wyjeździe chętnie udzieli Ci:
Tadeusz Mincer Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich
📧 E-mail: t.mincer@feps.pl
📞 Tel.: 667 121 666